Protecting vulnerable communities from climate-driven disasters
➡ „მოწყვლადი მოსახლეობა განსაკუთრებით ზარალდება კლიმატის ცვლილების გამო. შვედეთის დახმარების შედეგად, გაიზრდება მაღალი რისკის მქონე რეგიონებში მცხოვრები 30 სათემოს დაცულობა და უსაფრთხოება. გაეროს განვითარების პროგრამასთან ერთად ჩვენ ავამაღლებთ მოსახლეობის ცნობიერებას კლიმატურ საფრთხეების თაობაზე და ინფორმაციას მივაწვდით ადამიანებს იმის შესახებ, თუ როგორ უნდა იმოქმედონ კლიმატური კატასტროფის დროს“, - შვედეთის ელჩი საქართველოში ულრიკ თიდესტრომი.
➡ “People in vulnerable communities suffer most from the adverse effects of climate change. Swedish assistance will improve safety and security for 30 communities in the highest-risk regions. With UNDP, will establish early warning systems, raise awareness of the climate threats and inform people on how to respond to the climate-driven disasters,” Swedish Ambassador to Georgia Ulrik Tideström.